Navštivte nás

Otevírací doba Záchranné Stanice Pavlov


měsíc otevírací doba komentovaná prohlídka čas komentované prohlídky
duben pouze víkendy: 10:00–15:00 ano 13:00*
květen pouze víkendy: 10:00–15:00 ano 13:00*
červen pouze víkendy: 10:00–15:00 ano 13:00*
červenec 9:00–16:00 ano 10:00*, 13:00, 15:00*
srpen 9:00–16:00 ano 10:00*, 13:00, 15:00*
září pouze víkendy: 10:00–15:00 ano 13:00*

* v případě, že se sejde 6 a více návštěvníků
V období od října do března nebo mimo otevírací dobu je možné objednat termín prohlídky s průvodcem po telefonické domluvě (tel.: 734 309 798), vždy v počtu minimálně 6 dospělých platících návštěvníků.

VSTUPNÉ DO STANICE

Dospělí Děti do 3 let Děti do 15 let a ZTP Senioři 65+ Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 4 děti)
100,- Kč 0,- Kč 70,- Kč 70,- Kč 300,- Kč

Vstupné je možné zaplatit pouze v hotovosti.

PROHLÍDKA STANICE

Na co se můžete těšit?


Důležitou součástí našich aktivit v ekologické výchově a osvětě jsou prohlídky záchranné stanice pro veřejnost. Prohlídky jsou obvykle s průvodcem, který prozradí konkrétní příběhy našich obyvatel a navíc přiblíží problematiku ohrožení a ochrany jednotlivých druhů naší fauny.

Stanici si ale také můžete projít samostatně. Na prohlídkovém okruhu se seznámíte s většinou u nás žijících druhů dravců a sov, některými zástupci pěvců a vodních ptáků. Ze savců u nás můžete vidět například norka evropského, vydru říční, lišku obecnou nebo kunu skalní.


Prohlídky mimo návštěvnickou sezónu anebo větších skupin, jako jsou školní zájezdy nebo letní tábory, je dobré vždy domluvit předem telefonicky.

AKCE PRO VEŘEJNOST


Pořádáme také nejrůznější a návštěvnicky velmi oblíbené akce. Pravidelně slavnostně zahajujeme v květnu sezónu, organizujeme Den dětí nebo zveme na Netopýří noc. Vyhlídněte si program, který vás nejvíce zaujme, a přijeďte nás v rámci některé z akcí navštívit.
Těšíme se na Vás!

Vítání ptačího zpěvu


Společná procházka ranní přírodou s posloucháním a poznáváním hlasů ptáků. Těšit se můžete na poutavé povídání o jednotlivých druzích, na odchyty a kroužkování ptáků. Tradičně nechybí ani ukázka handicapovaných ptáků ze záchranné stanice.

Den Země


Zábavný program plný osvěty pro děti i dospělé. Na řadě stanovišť v areálu záchranné stanice se budete moci seznámit s našimi volně žijícími živočichy, dozvíte se řadu zajímavostí z jejich života a děti budou luštit přírodovědné kvízy nebo hrát zábavné vědomostní hry.

Zahájení návštěvní sezóny


Každoroční akce pro rodiny s dětmi i širokou veřejnost. Společně slavíme, když se po téměř půl roční pauze stanice otevírá návštěvníkům. Těšit se můžete na celodenní vyžití v podobě: povídání s odborníky o ochraně přírody, pozorování zvířat, tvořivé dílny pro děti, přírodovědné soutěže, skákací hrad, ježdění na ponících i na představení místní kynologické skupiny. Zajištěný je stánek s občerstvením a kapela.

Den dětí


Den plný přírodovědných soutěží a her a povídání o přírodě. Společně s našimi handicapovanými krotkými zvířaty ze záchranné stanice se děti naučí jak se v přírodě chovat a jak ji chránit. Děti ve zvířecím převleku jsou dvojnásob vítány a obdrží i malý dáreček.

Netopýří noc


Pravidelně v závěru letních prázdnin, případně v září pořádáme přednášku o životě netopýrů. Na své si v rámci programu přijdou i děti, na které čekají hry, vědomostní kvízy a výtvarná dílnička. Návštěvníci se dozví o životě netopýrů, uvidí krmení handicapovaných netopýrů, uděláme si procházku s tzv. bat detektorem, a když bude štěstí přát, zavěsíme sítě a nějakého netopýra bezpečně odchytneme a zase vypustíme zpět do přírody.

Vydří den


Z úst odborníků se během Vydřího dne dozvíte spoustu informací o této zajímavé vodní šelmě. Naživo uvidíte, jak loví rybky a jak žije. Součástí programu jsou i doprovodné aktivity v podobě poznávání stop, trusu nebo srsti. Děti si zahrají na vydru, v kádi budou pomocí prutu lovit rybky nebo poznávat vydře příbuzné šelmy. Ty starší pak budou luštit vydří kvízy, poznávat ryby a zkoumat pod binolupou zbytky vydří potravy.

Bližší informace a objednávky
Darujte